Kolik je podpora v nezaměstnanosti při výpovědi od zaměstnavatele?

Kolik je podpora v nezaměstnanosti v roce 2024? Spočítejte si to v aktuální kalkulačce! Maximální podpora pro nezaměstnané na Úřadu práce, se od 1. 1. 2024 zvyšuje na 24 608 Kč. Na více peněz je nárok i při rekvalifikaci, nebo po skončení rodičovské či po skočení neschopenky.
Pro výpočet podpory v nezaměstnanosti od Úřadu práce, je rozhodující průměrný čistý měsíční výdělek. Ten se vypočítá z předchozího kalendářního čtvrtletí. Vypočítá se z hrubé mzdy (a různých příplatků) a ze skutečně odpracovaných hodiny (včetně přesčasových hodin).
Na dostupné je nárok při výpovědi z práce, nebo i při ukončení zaměstnání dohodou, pokud se jedná o důvod uvedený v zákoníku práce. Odstupné může být 1 až 3 násobky průměrného měsíčního výdělku (při výpovědi ze zdravotních důvodů to může být až 12 měsíců). V kalkulačce si můžete spočítat, kolik je odstupné v roce 2024.
Na podporu v nezaměstnanosti mohou mít nárok i živnostníci (OSVČ). Platí pro ně obdobné podmínky jako pro zaměstnance. Podpora se u OSVČ vypočítává na základě vyměřovacího základu pro sociální pojištění. Při minimální platbě sociálního pojištění je i výsledná podpora je velmi nízká.
Půjčky do výplaty srovnání
V roce 2024 můžete mít nárok, na vyšší podporu od Úřadu práce. Od 1. 1. 2024 se zvyšuje maximální podpora v nezaměstnanosti na 24 608 Kč (zvýšení o 1810 Kč). V této nové kalkulačce pro výpočet podpory pro nezaměstnané v roce 2024, si můžete sami spočítat, kolik byste dostali při ztrátě zaměstnání.
Minimální mzda se v České republice naposledy zvýšila od 1. 1. 2024 na částku 18 900 Kč. Jedná se o zvýšení o 1600 Kč oproti předchozímu roku. Zaměstnanec s minimální mzdou, může mít čistou výplatu i o cca 1200 Kč vyšší, než je minimální hrubá mzda (pokud má nárok na daňový bonus za dvě děti).
Spočítejte si, kolik bude podpora od Úřadu práce v roce 2024. Základní podmínkou, pro podporu v nezaměstnanosti, je minimální odpracovaná doba (doba účasti na důchodovém pojištění). Je to 12 měsíců za poslední dva roky.
Dostali jste v zaměstnání výpověď? Pak by vás mohlo zajímat, na co máte nárok. Kdy máte nárok na odstupné a kolik dostanete. Kdy vám zaměstnavatel nesmí dát výpověď. Jak je to s ukončením práce na DPP nebo DPČ. Nebo kdy máte při výpovědi nárok na proplacení nevyčerpané dovolené.