Půjčka na tepelné čerpadlo a na další úsporná opatření – úrok jen 5,99%

Pokud chcete ušetřit za elektřinu nebo plyn, pak se vyplatí investice do úsporných opatření. Na zateplení, tepelné čerpadlo nebo fotovoltaiku je možné získat i dotaci od státu. A jsou k dispozici i výhodné půjčky – jako například zde půjčka na tepelné čerpadlo s úrokem 5,99%. Pokud chcete ušetřit za elektřinu nebo plyn, pak se vyplatí investice do úsporných opatření. Na zateplení, tepelné čerpadlo nebo fotovoltaiku je možné získat i dotaci od státu. A jsou k dispozici i výhodné půjčky – jako například zde půjčka na tepelné čerpadlo s úrokem 5,99%.

Ceny elektřiny a plynu, prodělaly v posledních dvou letech velký cenový šok. Růst cen o stovky procent, byl najednou „normální“. Během roku 2023, sice začaly ceny elektřiny a plynu poměrně rychle klesat dolů. Od začátku roku 2024 je s tím ale konec.

Od 1. 1. 2024 se bude zdražovat elektřina i plyn. Může za to zvýšení regulované složky ceny elektřiny a plynu. Elektřina zdraží o 65,7% (zvýšení ceny regulované složky). Plyn zdraží p 38,8% (zvýšení ceny regulované složky).

A podle odhadů odborníků, to v následujících letech o moc lepší nebude. Ceny energií budou v lepším případě +/- stejné, nebo se budou zvyšovat. S nějakým velkým snižováním cen nikdo nepočítá.

Při vysokých nákladech na bydlení (což zahrnuje i vysoké účty za elektřinu nebo plyn), může být nárok i na příspěvek na bydlení – viz kalkulačka pro výpočet přídavků na bydlení v roce 2024

Jak ušetřit za účty za elektřinu nebo plyn?

Možností, jak ušetřit za vysoké náklady za elektřinu nebo plyn, je celá řada. Zvláště pokud je elektřina nebo plyn využívána i k topení nebo k ohřevu teplé vody. To pak mohou jít účty i do desítek tisíc korun.

Nejlepší metodou jak ušetřit, je omezit spotřebu. A to je možné i bez toho, že byste doma chodili navlečeni do několika svetrů. Možností jak ušetřit na vysokých výdajích za energie, je celá řada:

 • Výměna oken a zateplení celého domu
 • Instalace nového kotle (například na biomasu)
 • Pořízení tepelného čerpadla
 • Instalace fotovoltaické elektrárny
 • A mnoho dalšího.

Na úsporná opatření, je možné získat peníze i od státu. Kromě standardních dotací z programu „Nová zelená úsporám“ spustil nedávno stát i novou dotaci na rekonstrukci a zateplení – „Oprav dům po babičce“.

Na úsporná opatření a šetřené bydlení je možní získat i výhodný úvěr

Některé investice do úsporných opatření mohou vyjít na poměrně dosti vysoké částky. Vložené peníze, se obvykle dříve či později vrátí. Ne každý, má ale dostatek finančních prostředků, na vstupní investici.

I získání dotace od státu, je obvykle podmíněno spoluúčastí (podmínky pro jednotlivé dotace jsou ale složitější, může záležet i na lokalitě nebo na počtu dětí).

Na úsporná opatření, jako je například nové tepelné čerpadlo, je možné získat i poměrně výhodný úvěr s úrokem jenom 5,99%:

 • Půjčka na úsporná opatření od 5000 Kč do 1 200 000 Kč
 • Úrok od 5,99%
 • Na čerpání půjčky máte až 90 dní
 • Předčasné splacení a mimořádné splátky jsou zdarma
 • Vyřízení online, přes internet

Více informací o možnostech, jak získat půjčku například na tepelné čerpadlo nebo na zateplení či na fotovoltaiku, najdete zde

Půjčka na tepelné čerpadlo 200 000 Kč s úrokem 5,99%

Jak by mohla vypadat půjčka na tepelné čerpadlo, si můžeme ukázat na konkrétním příkladu:

 • Půjčka 200 000 Kč
 • Doba splácení 10 roků
 • Měsíční splátka 2 265 Kč

Při půjčce 200 000 Kč na tepelné čerpadlo a době splatnosti 10 roků (120 splátek), by měsíční splátka vycházela na 2 265 Kč. Za 10 roků by na splátkách bylo zaplaceno celkem 271 790 Kč (navýšení tedy 71 790 Kč). Roční úroková sazba vychází na 5,99% a RPSN na 6,62%. Součástí výsledné ceny je i poplatek 2% za vyřízení půjčky.

Jaké jsou výhody této půjčky?

Tato nabídka, nabízí standardní podmínky, jako má půjčka v bance. Neplatíte nic předem, vše potřebné vyřídíte velmi rychle jenom přes internet. U půjčky je možné předčasné splacení kdykoliv zdarma. Stejně tak jsou možné i mimořádné splátky, kterými můžete rychleji splatit svůj závazek.

Podmínky pro získání tohoto úvěru, jsou poměrně běžné – minimální věk 18 roků, být občanem České republiky nebo cizinec s trvalým pobytem v ČR a vlastní bankovní účet.

Při vyřízení půjčky, budou potřeba dva doklady totožnosti, nebo případně občanský průkaz + nějaký další doklad k ověření místa trvalého pobytu. Dále je nutné doložení příjmu (výpis z bankovního účtu nebo případně i jinou formou).

Užitečné infomace
Kalkulačky 2024
Půjčky do výplaty